Rowery elektryczne zyskują coraz większa popularność w różnych grupach wiekowych. Nic w tym dziwnego, bo są to środki transportu, które nadają się zarówno na długie wyprawy, jak i codzienne trasy z pracy do domu. 

Wokół grupy docelowej rowerów elektrycznych powstało jednak wiele mitów, dlatego w krótkim poradniku postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie, dla kogo przeznaczony jest rower elektryczny.

Czy rowery elektryczne są bezpieczne?

Na początek musimy sobie przypomnieć, że e-rower chociaż jest wspomagany silnikiem, to wciąż pozostaje rowerem. To jaką siłę silnika wybierzemy i akcesoria zależy od nas. Niezależnie od tego czy decydujemy się na przerobienie własnego roweru na elektryczny, dzięki zestawom do konwersji, czy zakupu nowego modelu roweru elektrycznego – mamy do wyboru wiele wariantów. Jednak pamiętajmy, że niezależnie od tego na jaki e -rower się zdecydujemy, ważne abyśmy zachowali ostrożność na drodze w takim samym stopniu jak podczas jazdy na tradycyjnym rowerze. 

Dla kogo przeznaczony jest rower elektryczny? 

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, dla kogo dedykowany jest rower elektryczny, możemy zaryzykować stwierdzenie, iż dla każdego. Warto bowiem pamiętać, że e-bike to nie tylko super szybkie modele, które świetnie się sprawdzą dla miłośników mocnych wrażeń, ale też dla tych, którzy chcą by rower elektryczny był ich codziennym środkiem transportu do pracy. Przykładowo w energy-bike.pl posiadamy rowery elektryczne w stylu miejskim, które świetnie sprawdzą się podczas załatwiania codziennych obowiązków, niezależnie od tego czy będzie on środkiem transportu pełnej wigoru kobiety w średnim wieku czy aktywnego seniora. 

W ofercie naszego sklepu dostępne są warianty damskie jak i męskie. Rowery elektryczne są połączeniem wygody z doskonałym designem, dzięki czemu droga na drugi koniec miasta nie będzie męcząca niezależnie od kondycji fizycznej i wieku. Dodatkowo modele w stylu Kross trans hybrid 3.0 wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminium, dzięki czemu rower jest stosunkowo lekki. 

Rower elektryczny dla dbających o środowisko

Popularność rowerów elektrycznych rośnie również z powodu ich nieszkodliwego wpływu na środowisko. Dojeżdżając codziennie do pracy, na długie wycieczki czy na zakupy nie tylko pomagamy sobie, ale również planecie. Rowery elektryczne są świetną alternatywą dla osób, które nie do końca widziały siebie dojeżdżających codziennie do pracy lub na spotkania. Obawa przed zmęczeniem lub zbyt długim czasem dojazdu, sprawiła, że woleli skorzystać z samochodu. Rowery elektryczne likwidują te zmartwienia, dzięki czemu można w wygodny i ekologiczny sposób dojechać niemal wszędzie.