Przed zakupem swojego pierwszego zestawu do konwersji na rower elektryczny powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów, być może najważniejszych z punktu widzenia długotrwałej przyjemności korzystania ze sprzętu:

  • Zasięg – jak wiadomo rower elektryczny = akumulator i to dzięki niemu nasze wycieczki mogą być dłuższe i dojedziemy tam gdzie nasze nogi odmówiły posłuszeństwa. Chociaż jazda na wspomaganiu dla większości, którzy raz wypróbują stanie się uzależnieniem, nową fascynacją nie pozwoli by już kiedyś z tego zrezygnować.
  • Moc silnika  – w zależności od potrzeb, dojazd do pracy, wycieczki rekreacyjne, szaleństwo na szlakach, tereny leśne, górzyste a może piasek i plaża? Kilka wskazówek: na przykład silnik 1000W można ograniczyć do 250W jednak w momencie startu pobiera więcej prądu i zasięg będzie mniejszy niż np 500W czy 350W.  Cel i potrzeby pomogą nam wybrać wymarzony zestaw i stworzyć najbardziej odpowiedni zestaw do naszego roweru.
  • Hamulce – niekoniecznie musimy mieć rower z hamulcami tarczowymi. Oczywiście grupa hamulców tarczowych hydraulicznych robi swoją robotę i sprawdza się doskonale natomiast w przypadku mechanicznych nie zawsze jest ten sam efekt i  mogą się okazać dużo gorsze niż np. porządne V-brake. Dlatego warto zastanowić się i sprawdzić  to.  W zestawie do konwersji dodatkowo są oczywiście czujniki, które dodatkowo odcinają prąd i hamują silnikiem.

Kiedy ustalimy przed zakupem te elementy  z pewnością satysfakcja będzie dużo większa niż w przypadku kupna gotowego roweru elektrycznego a koszt z pewnością dużo mniejszy.

elementy roweru elektrycznego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *