Rowery rehabilitacyjne trójkołowe

Rowery trójkołowe wykonujemy na specjalne zamówienie. Jeżeli masz pytania – napisz lub zadzwoń do nas.

Zadzwoń pod numer: 663 795 341
Lub napisz na: kontakt@energy-bike.pl
Pomogliśmy z rowerami już wielu osobom, pomożemy i Tobie 🙂

rower rehabilitacyjny trójkołowy

Możliwość swobodnego przemieszczania się i mobilność są niezwykle ważnymi elementami życia każdej osoby – z myślą o tych, którym zdrowie nie pozwala się nimi cieszyć, powstały rowery rehabilitacyjne trójkołowe.

Są to pojazdy przeznaczone do rehabilitacji osób dorosłych oraz dzieci, których zadaniem jest umożliwienie osobom nie w pełni sprawnym ruchowo zażywanie aktywności fizycznej w dogodnych i komfortowych warunkach.

Jednocześnie rowery rehabilitacyjne trójkołowe pozwalają na zwiększenie ich kondycji oraz polepszenie samopoczucia co znacznie podnosi jakość życia osób zarówno starszych, jak i schorowanych. Wykonywane we współpracy z Zakładem Sprzętu Rehabilitacyjnego Misiarz elektryczne rowery rehabilitacyjne trójkołowe zapewniają łatwość przemieszczania się bez konieczności wkładania wszystkich sił we wprawienie pojazdu w ruch oraz utrzymanie jego prędkości.

Rower rehabilitacyjny elektryczny – specyfikacja techniczna

rower rehabilitacyjny elektrycznyRower rehabilitacyjny elektryczny łączy w sobie wygodę użytkowania roweru rehabilitacyjnego ze wspomaganiem z rowerów elektrycznych. Przyczynia się to do znacznego ułatwienia przemieszczania z osobą niepełnosprawną, co jest zasługą łatwości nadania pędu oraz utrzymania prędkości tych pojazdów. Urządzenia te dedykowane są nie tylko opiekunom osób niepełnosprawnych ale także osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Rower rehabilitacyjny elektryczny wyposażony w silnik oraz akcesoria produkcji Energy-Bike jest w stanie osiągnąć prędkość do 54 km/h. W zależności od zamontowanej baterii i trybu użytkowania rower rehabilitacyjny elektryczny oferuje zasięg od 30 km do nawet 100 km (po pełnym naładowaniu baterii).

Dodatkowym atutem jest możliwość łatwego i szybkiego demontażu baterii, dzięki czemu, w przypadku konieczność jej naładowania, nie trzeba wprowadzać do mieszkania całego pojazdu.

 

Rowery trójkołowe elektryczne – gwarancja stabilności

Rowery trójkołowe elektryczne są przede wszystkim niezwykle stabilne – rozkładający się równomiernie ciężar zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet w przypadku nierównych nawierzchni. Wyposażone w wysokiej jakości komponenty produkcji Energy-Bike rowery trójkołowe elektryczne są przystosowane do użytku przez osoby posiadające zaburzenia błędnika lub inne schorzenia powodujące zaburzenia równowagi lub motoryki.

Są one najlepszym wyborem z możliwych, co wynika stąd, że do ich prowadzenia nie jest wymagane balansowanie ciałem – skręty wykonywać można jedynie poprzez skręcenie kierownicy we właściwym kierunku.

Ich kolejnym atutem jest z pewnością obniżona rama, która wpływa na łatwość zajęcia przez użytkownika wygodnej pozycji. Wytrzymałe i odporne na wiele negatywnych czynników rowery trójkołowe elektryczne pozwalają na zachowanie swobody ruchu oraz mobilności niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Dla kogo przeznaczony jest rower trzykołowy rehabilitacyjny?rower trzykołowy rehabilitacyjny

Rower trzykołowy rehabilitacyjny powstał z myślą o osobach cierpiących na schorzenia kręgosłupa, kończyn oraz układu ruchu. Pojazd ten nie tylko przyczynia się do nabrania kondycji przez użytkownika ale ma również wpływ na ogólne wzmocnienie jego lub jej organizmu. Przystosowany do ćwiczenia dolnych partii ciała (pośladków, nóg oraz brzucha) rower trzykołowy rehabilitacyjny nie tylko gwarantuje stabilizację kręgosłupa ale także poprawia cyrkulację powietrza poprzez regulowanie oddechu.

Bez wątpienia kolejną zaletą, którą oferuje rower trzykołowy rehabilitacyjny, jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, co przyczynia się do polepszenia samopoczucia i pozwala osobie o ograniczonej sprawności ruchowej nawiązywać relacje z osobami spoza kręgu najbliższych.

Rower trójkołowy rehabilitacyjny dla dorosłych i nie tylko

rower trójkołowy elektrycznyRower trójkołowy rehabilitacyjny dla dorosłych to pojazd wykonywany w różnych wariantach – może on być tak jednoosobowy, jak i dwuosobowy. Wybrane modele umożliwiają zajęcie miejsca przez osobę niepełnosprawną z samego przodu dzięki czemu umożliwiają opiekunowi obserwowanie tak podopiecznego, jak i trasy.

Wyposażony w silnik i baterię rower trójkołowy rehabilitacyjny dla dorosłych umożliwia swobodne przemieszczanie się po mieście ale także organizowanie wycieczek do parków lub po trasach rowerowych. Nie tylko osoby dorosłe ale również dzieci korzystają z możliwości, które oferuje rower rehabilitacyjny trójkołowy.

Mniejszy, w porównaniu do tych dla dorosłych, rower rehabilitacyjny trójkołowy dla dzieci umożliwia pociechom z ograniczoną sprawnością ruchową nawiązywanie znajomości z rówieśnikami i poruszanie się ze znacznie większą swobodą oraz łatwością.

 

Rowery rehabilitacyjne trzykołowe owocem współpracy z Zakładem Sprzętu Rehabilitacyjnego Misiarz

Elektryczne rowery rehabilitacyjne trzykołowe są wynikiem naszej współpracy z Zakładem Sprzętu Rehabilitacyjnego Misiarz. Przeznaczone dla osób schorowanych, starszych a także opiekunów osób niepełnosprawnych rowery rehabilitacyjne trzykołowe zapewniają większą mobilność w miastach (szczególnie tych o dużym natężeniu ruchu, w których przemieszczanie się samochodem jest czasochłonne i niezbyt wygodne).

Dostępne w ofercie ZSR Misiarz rowery rehabilitacyjne trzykołowe wyposażone są w napędy elektryczne, baterie oraz akcesoria produkcji Energy-Bike. Będące owocem naszej współpracy rowery rehabilitacyjne trzykołowe to wysokiej jakości pojazdy elektryczne znacznie usprawniające przemieszczanie się osób starszych lub niepełnosprawnych i czyniące je zdecydowanie łatwiejszym.