Rower elektryczny to doskonałe rozwiązanie zarówno dla miłośników aktywności fizycznej, jak i dla osób, które szukają szybkiego środka transportu do codziennej drogi do pracy. Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne, ponieważ z jednej strony są to praktyczne urządzenia, dzięki czemu możesz szybko i wygodnie dostać się z punktu A do punktu B – z drugiej strony używając roweru elektrycznego zamiast samochodu, dbasz o środowisko. Zastanawiasz się jak działa rower elektryczny? To nic skomplikowanego!

Rower elektryczny – jak wybrać? 

Rower elektryczny mimo wszystko nie różni się znacznie od roweru klasycznego – posiada jednak trzy kluczowe elementy- silnik, baterię i wyświetlacz LCD. Właśnie te elementy sprawiają, że rower zamienia się w prawdziwy e-bike. Bateria w rowerach elektrycznych to zazwyczaj bateria litowo jonowa, którą poddaje się ładowaniu. W Energy Bike nasze rowery elektryczne posiadają tylko baterie, które są używane do nowoczesnych sprzętów. Dzięki temu jej użyteczność jest znacznie dłuższa. Tutaj ważna informacja – im bardziej pojemna jest bateria, tym dłużej będzie można jeździć ze wspomaganiem. Jak widać bateria litowo jonowa to najważniejszy element w rowerze elektrycznym. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat baterii litowo jonowej

Silnik elektryczny – kluczowy element w e-bike

Drugim ważnym elementem, który powoduje, że rower zamienia się w e-bike jest silnik elektryczny. W rowerach dostępnych w Energy Bike zastosowano silnik bezszczotkowy, który jest niemal bezawaryjny. Dzięki tej nowej technologii silniki elektryczne są bardzo oszczędne, dzięki czemu zużywają mało energii na nawet dłuższych trasach. Właśnie silniki elektryczne pozwalają na to aby e-bike rozwinął swoją prędkość do nawet 40 km/h. Ostatnim elementem, który również ma duży wpływ na działanie roweru elektrycznego jest kontroler i wyświetlacz. To właśnie dzięki tym elementom, możemy kontrolować nasz rower elektryczny. 

Dla kogo rower elektryczny?

Jeśli już wiemy, co wpływa na to, że rower elektryczny wspomaga naszą jazdę – warto zastanowić się nad tym jaki rower elektryczny jest najlepszy. Przede wszystkim nie ma tutaj jednej odpowiedzi, bo nasz wybór roweru będzie zależeć od tego do czego będziesz go potrzebował. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór rowerów elektrycznych, które doskonale sprawdzą się zarówno do codziennej jazdy miejskiej jak i na szlakach górskich. Dla kogo jest rower elektryczny? Dla wszystkich! Jeśli chodzi o rowery elektryczne, to nie ma tutaj sztywnych wytycznych, które trzeba spełniać aby przerzucić się na ten środek transportu. Rower elektryczny z jednej strony pomaga w codziennej trasie osobom, które nie mogą lub nie chcą być bardzo aktywne fizycznie, z drugiej strony miłośnicy właśnie takiej formy spędzania wolnego czasu z pewnością znajdą rower elektryczny, który pozwoli przekroczyć im kolejne granice. Dlatego też jeśli chodzi o rowery elektryczne, dobrym określeniem jest to, że są one dla wszystkich. Jeśli jednak nie chcesz się pożegnać ze swoim starym rowerem – wystarczy zaopatrzyć się w zestaw do konwersji roweru na elektryczny. Dzięki temu Twój zwykły rower zamieni się w e-bike.