Napęd elektryczny w rowerze to zespół wszystkich elementów, które wyróżniają go od tradycyjnego roweru. Myśląc o napędzie elektrycznym mamy na myśli głównie takie podzespoły jak silnik i bateria, które wspomagają pracę rowerzysty podczas jazdy i współpracują z tradycyjnym rowerowym napędem jak mechanizm korbowy, łańcuch, kaseta, przerzutki. 

Aby jednak silnik wraz z akumulatorem był wygodny w obsłudze i dawał użytkownikowi jak najwięcej komfortu cały zestaw elektryczny do roweru składa się z większej ilości elementów, które w całości stanowią kompletny zestaw, umożliwiający czerpanie maksimum frajdy z roweru elektrycznego – gotowego od producenta lub własnoręcznie przerabianego za pomocą specjalnych zestawów do konwersji roweru na elektryczny.

Elementy napędu elektrycznego do roweru

Wśród podzespołów, dzięki, którym możliwe będzie stworzenie kompletnego roweru elektrycznego znajdują się: silnik elektryczny do roweru – silnik zamontowany jest w piaście koła przedniego lub tylnego (do wyboru), bateria (w naszych zestawach oferowane są markowe baterie litowo-jonowe Samsung, Sony lub Panasonic), manetka gazu (manetka kciukowa lub typu twist), zestaw przewodów łączących wszystkie podzespoły, wyświetlacz LCD (nasze oferują 5 funkcji prędkości, pomiar dystansu, temperatura), kontroler, sensor PAS. Taki zestaw tworzy kompletny napęd elektryczny do roweru, który dodatkowo w naszej ofercie wzbogacony jest o akcesoria jak instrukcja montażu zestawu, wideo z prezentacją dla ułatwienia przeprowadzenia samodzielnego montażu, ładowarka do ładowania baterii, klamki hamulcowe oraz kasetę marki Shimano.

napęd elektryczny do roweru

Rowerem elektrycznym można poruszać się w każdych warunkach pogodowych. Zarówno elementy elektryczne jak i okablowanie jest wodoszczelne dzięki czemu nie trzeba martwić się, że napęd elektryczny zostanie uszkodzony podczas opadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *